Postup ekologické likvidace

 

 

kontakt ekologická likvidace

Za prvé je třeba nám zavolat na telefonní číslo +420 606 272 373 nebo vyplnit náš kontaktní formulář pro  likvidaci ONLINE  (což je pro Vás výhodné, jelikož Vám zavoláme zpět a pro Vás bude celá likvidace vozidla opravdu úplně zdarma - ani telefon nebudete muset platit).

 

termín odtahu autovrakuDomluvíme si datum, čas  a místo odtahu Vašeho autovraku. Termínem se budeme snažit Vám co nejvíce vyjít vstříc a pokud to půjde, jsem ochotni přijet v kteroukoli denní dobu, jakýkoli den v týdnu. Po telefonu si zaznamenáme i pár dalších informací o Vašem vozidle, např. zda je vůz pojízdný, zda je kompletní (vysvětlení viz zde) atd.

 

údaje o autovrakuAbychom mohli rychle a správně vyplnit Protokol o likvidaci vozidla (vzor Protokolu zde), bude třeba doplnit podstatné údaje o vozidle, které můžeme nalézt pouze v technickém průkazu Vašeho vozidla - např. číslo technického průkazu, číslo VIN kódu karoserie, typ vozidla a jeho hmotnost, atd. Jelikož tyto a další informace zasíláme do programu MA ISOH (Modul Autovraky Informačního systému odpadového hospodářství) na server Ministerstva životního prostředí, nejsnazším řešením je zaslat nám oscannovaný technický průkaz na email (další varianty jsou i poštou či nadiktovat telefonem. Hrozí tu však rizika, že dopis nebude doručen, údaje budou špatně nadiktované či zaznamenané a tím pádem mohou nastat zbytečné prodlevy ve vyřízení Vaší likvidace).

 

odtah autovrakuV domluvený termín odtáhneme Vaše vozidlo k ekologické likvidaci do naší provozovny. Doba, po kterou je třeba Vaše přítomnost je jen pár minut - sejdeme se, sundáme Vám z vozidla značky a Vy nám dáte od vozidla klíče. Pak následuje samotné nakládání vozidla, s čímž máme velké zkušenosti a proto již není Vaše přítomnost třeba. Protokol o ekologick likvidaci Vám následně zašleme poštou na Vámi určenou adresu.

 

registr vozidelOdhlášení vozidla z registru vozidel probíhá na odboru dopravy příslušného úřadu, pod který spadáte. Pro bezproblémové odhlášení potřebujete kromě námi vystaveného Protokolu, také Váš technický průkaz a registrační značky vozu. Úředník na příslušném úřadě Vám do technického průkazu zaznamená, že vozidlo bylo trvale vyřazeno z evidence.

 

likvidace dokončenaNakonec nesmíte zapomenou na zrušení Vaší pojistné smlouvy o povinném ručení. Zrušit smlouvu lze již k datu likvidace vozidla, což je datum uvedené na Protokole, který jste od nás obdržel.